Vampire Kisses
Регистирай се и стани безсмъртен/на x)
Vampire Kisses
Регистирай се и стани безсмъртен/на x)
Vampire Kisses
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vampire Kisses

I thought for a moment. I want to be… Yes? I want to be…a vampire!
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Дневниците на вампира

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
vampire_kisss
Модератор
Модератор
vampire_kisss


Posts : 89
Join date : 31.03.2009
Age : 27

Дневниците на вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Дневниците на вампира   Дневниците на вампира Icon_minitimeПон Ное 02, 2009 9:38 pm

Дневниците на вампира Vampirediariescover



Мисля,че повечето знаем за какво става въпрос,но накартко история за преписвам директно от резюмето на книгата:
"Елена Гилбърт,нйа-популярното момиче в гимназията,кралица на бала,което всяко момче желае и на което всяко момиче иска да прилича.Досега никой не е успял да предизвика нейния интерес и да разпали чувствата й.Докато не среща красивия и загадъчен Стефан Салваторе - новото момче в града.Привлечена от него с непреодолима сила,Елена иска да го притежава на всяка цена.
Но Стефан крие зловеща тайна.Преди векове любовта му към друго момиче е оставила ужасни наследство - проклятието да живее вечно и да бъде вампир.Затова Стефан с бори със себе си и се опитва да устои на копнежа си към Елена.
Скоро в града започват да стават странни неща.И всичко това се случва след появата на мрачния и съблазнителен Деймън Салваторе,който иска да превърне Елена в своя кралица на сенките..."
Резюме от превода на книгата от издателство Ибис



Знам,като четете на пръв поглед резюмето си правите асоциация веднага със Здрач,но не сте прави.Нито е копие на вампирската поредица на Стефани Майър,нито авторката на Дневниците е откраднала идеята на Майър.Първо Л.Дж.Смит пише първата книга през 1991 година,а след няколко месеца и останалите от поредицата май,ако не се лъжа.Много по-динамична и екшън някак си е,ако трябва да сравнявам Здрач с Дневниците...не мога да ви кажа 100%,но лично аз оставам с това впечатление засега.
Само да отбележа,че сериала и книгата нямат общо.Въпреки,че съм чела само до 100 страница засега и то първата книга,доколкото знам от други читатели двете неща имат основни допирни точки,но и много разлики.
Българския превод започна едва тази година(за което съм силно разочарована;говорих си с една приятелка на тази тема и стигнах до извода,че ако не си Стивън Кинг или Нора Робъртс или по книгата ти няма сериал или филм,то тя няма да бъде преведена в България...)като през септември се появи първата книга,преведена от издателство Ибис,а втората се очаква да излезе през Ноември.


Та...надявам се тук има фенове на поредицата и ще бъда много благодарна,ако някой изрази мнение. :)


Последната промяна е направена от vampire_kisss на Чет Мар 03, 2011 8:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Vampireblood

Vampireblood


Posts : 12
Join date : 13.02.2010
Age : 38

Дневниците на вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на вампира   Дневниците на вампира Icon_minitimeСъб Фев 13, 2010 11:00 pm

Една от най-любимите ми поредици .Обожавам както книгите така и сериала . Моят любимец е лошото момче Деймън.
Върнете се в началото Go down
Nightmare_girl

Nightmare_girl


Posts : 14
Join date : 26.02.2011
Age : 30
Location : Vampireville

Дневниците на вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на вампира   Дневниците на вампира Icon_minitimeСъб Фев 26, 2011 8:21 pm

Все още не съм чела книгите , но ще бъде скоро .. А до сериала - следя го с удоволствие !
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Дневниците на вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на вампира   Дневниците на вампира Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Дневниците на вампира
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Vampire Kisses  :: Forum :: Интереси :: Книгомания-
Идете на: